TEST bonity

19.02.2017

Prodáváte rodinný dům a nevíte, jak vysokou kupní cenu požadovat? Anebo v tom máte jasno, protože dobře víte, co s penězi uděláte? Musíte po rozvodu koupit dva byty, jeden pro sebe a druhý pro exmanželku, potřebujete nové auto, hrozí vám exekuce, ..? Kupujícího vaše potřeby nezajímají a investovat do vaší budoucnosti nebude. Tady je moje rada. 

Udělejte si malý test své nemovitosti porovnáním s průměrným českým ideálem. 


Centrum společenského a kulturního dění je ve 20 km vzdáleném okresním městě. Sem však jezdí vlak i autobus. A pokud sednu do auta, dojedu si na úřady po nové komunikaci dokončené loni za peníze z evropských fondů. Základní škola, lékařská služba, obchod a pošta tady fungují. Dokonce tu máme malou soukromou pekárnu, minipivovárek a ovčí farmu. 

Díky tomu vznikají v obci nové pracovní příležitosti a radnice chce investovat do modernizace sportovišť a kulturního domu. Kulturně se tu žije odnepaměti, místní obyvatelé se pravidelně potkávají na nejrůznějších akcích v průběhu celého roku.

Energeticky nízkonákladový dům jsme dokončili asi před třemi lety. Leží v mírném svahu s výhledem do okolní lesnaté krajiny. Celkem pět útulných místností z toho dvě ložnice, vymalovaných přírodními teplými tóny, zařízených v neutrálním stylu. Žádná okázalost nebo hra na dallaský Southfork Ranch. 

Zahrada, orientovaná na jih, má 1200 m2 a je tak akorát, aby ji zaměstnaný člověk zvládnul pravidelně udržovat. Protože jsme nechtěli, aby nám zahradní nářadí a nábytek v budoucnu zaplnil celou garáž, investovali jsme raději hned na začátku do podsklepení domu. Dnes tu máme i malou saunu, kterou využíváme po tu část roku, kdy nám počasí nedovolí koupat se v bazénu.

Pravda, jednu rozmařilost jsme si dopřáli. Celá zahrada je vybudovaná podle návrhu pana Vlastimila Kastnera, jednoho z nejlepších specialistů na japonské zahrady.

Dům je plně financovaný z vlastních zdrojů, takže není zatížený žádnou zástavou ani věcnými břemeny. Sousedé jsou vynikající parťáci víkendových grilovaček. Když máme chuť, sejdeme se u někoho doma a společně koukáme na film, s internetem nebo televizním či mobilním signálem tu problém nikdy nebyl. Cítíme se zde spokojeně a bezpečně, žijeme prostě na "dobré adrese".