É PERICOLOSO, aneb trochu letní retro

14.08.2018

Testy v autoškole jsem si stihla udělat hned v osmnácti ještě na gymnáziu. Ale jak je to vlastně dlouho, co jsem naposledy seděla za volantem? Před svatbou jsem neměla s čím jezdit, jelikož po rozvodu rodičů auto odešlo z mého života společně s otcem. Vlastní auto jsme si s manželem koupili až, když byl Kuba na světě. Jenže pak mne začala svazovat zodpovědnost za život toho malého tvorečka, takže jsem řízení ráda přenechávala manželovi. Mateřská skončila a rozhodnutí, zkusit pracovat jako realitní makléřka, jsem začala pomalu realizovat. Všimli jste si, že toto povolání je z poloviny o cestování?

Příběh třetí 

Pro mne jsou začátky podnikání mimo jiného spojené s neustálým vymýšlením, jak se kam dostat, abych nemusela sama řídit. Nejjednodušší bylo využít dopravního prostředku vlastníka nemovitosti: "Když už jedete tím směrem, ať nejedeme dvěma auty," nebo klienta: "Můžete mne vzít s sebou? Alespoň to nebudete hledat." 

Díky tomu vím, jak se startuje auto bez klíčků pouze spojením dvou drátů, jaké to je mít na začátku jízdy malé dítě s lízátkem za zády a po dvaceti kilometrech mít lízátko omotané ve vlasech, sako pozvracené a hlavu jako střep. Jak radostně vypadá svět, když se vysoukáte ze zadní sedačky třídvéřového Fiata 500 po té, co jste tam byli uvězněni, když se majitel snažil auto nastartovat roztlačením a následným samospádem v serpentinách z Horního do Dolního Ročova. 

Pravda, seznámila jsem se i s moderní technikou. Do té doby, než na mě v pětatřicetistupňovém parnu přišly mdloby na sedadle spolujezdce, jsem netušila, že existuje něco tak příjemného, jako je vyhřívaná sedačka. Ovšem její komfort oceníte víc v zimě.

É pericoloso sporgersi bývalo napsáno na kovovém štítku pod okny ve vlacích v dobách mého mládí. Je nebezpečné cestovat v autech, jejichž technický stav neznáte a nechat se vozit lidmi, které vidíte poprvé v životě a o jejichž řidičském umění nic nevíte!

Pokud jste také na začátku a domníváte se, že se bez vlastního auta obejdete, určitě vám to chvíli bude fungovat. Zejména v Praze nebo jiném velkém městě, kde je přesun prostřednictví MHD často rychlejší než po vlastní ose. Ale je to řešení pouze dočasné. Realitní makléř bez auta je jako pěšák, bitvy ale vyhrávají generálové.