Dům "NA PRODEJ"

30.03.2017

Úžasná, ONA je prostě úžasná! Všechno, co nám dnes říkala o přípravě nemovitosti k profesionální prezentaci, bylo poučné a hlavně ihned použitelné v praxi. Tak jako ona, která je ikonou českého Home Stagingu, mne tato nová marketingová metoda zcela dostala. 

V sobotu mám sjednanou schůzku s majitelkou jednoho staršího domu. Domu, jakých je v našem městě dvanáct do tuctu. Nemůžu se už dočkat, jakou proměnu tato nemovitost mojí zásluhou projde!

Žena středního věku se krok co krok omlouvá za neutěšený stav domu, nepořádek a špínu. Přesto jí očividně nevadí, že mne sem pozvala. Procházím domem a říkám si v duchu: "Chodbu doporučuji vymalovat teplou béžovou, v kuchyni studenější bílá a kromě toho natřít i bývalé obložení kamen a linky, které zde již nejsou. Dokoupit nové krytky v železářství, jeden za 50 korun, a zakrýt jimi komínové vstupy. Místnost, kde byla ložnice, budeme prezentovat raději prázdnou. Shrabat spadané listí na zahradě, na terasu umístit jednoduchou lavici, ..." Majitelka, spokojená mým nepředstíraným zájmem o nemovitost, slibuje, že do příštího víkendu vše připraví a pak podepíšeme smlouvu o zprostředkování. Jindy se sem nedostane,  ale co, za podepsanou smlouvu to stojí!

Týden uplynul rychle jako voda

Ihned po otevření dveří vidím, že mé rady majitelka proměnila ve skutečnost a že se námaha a trocha peněz vyplatila. "Ano, toto už lze prezentovat bez obav, i cenu udržíme ve slušné výši", říkám si a lovím v tašce formulář smlouvy o zprostředkování. Jsem spokojená sama se sebou. Dokázala jsem to hned napoprvé. ONA měla pravdu. Opravdu to funguje! 

Až teď vidím proměnu, kterou prošel výraz minule nevýrazné, bázlivé majitelky. Nyní z ní září sebejistota a hrdost. Bože, ona se najednou za ten dům nestydí! Vstoupila do ní taková síla, že mi oznamuje, že už s prodejem pomoc nepotřebuje, že to zvládne SAMA.

 Jaký jsem byla blázen, když jsem vsadila pouze na důvěru. Takže vážení, od teď budu mlčet do té doby, dokud nemám podepsanou smlouvu. Zadarmo, řeknu už jen pozdrav. 

Porovnejte změnu před a po

Velká investice není nutná